Menu
  • Zveřejněno v Info

Současnost Indian Motorcycle

Současnost Indian Motorcycle

Minneapolis (19. dubna 2011) – Polaris Industries Inc. (na Newyorské burze cenných papírů NYSE jsou její akcie obchodovány pod symbolem „PII") oznámila, že kupuje společnost Indian Motorcycle. Obchod vzešel od společnosti Indian Motorcycle Limited („IML"), která je spravována britskými společnostmi Stellican Limited a Novator Partners LLP. Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

„Velmi vítáme, že se budeme podílet na znovuzrození této ryzí americké značky," uvádí Scott Wine, generální ředitel společnosti Polaris Industries Inc. „Indian začal vyrábět první americké motocykly. My díky naší technologii obohatíme klasické tradiční motocykly Indian o kvalitu a výkon, které jsou součástí značek Polaris a Victory."

Díky této akvizici přibude do silné stáje Polaris mezi cruisery a cestovní motocykly Victory legendární motocyklová značka. Indian bude fungovat jako samostatná obchodní jednotka, která bude využívat mocnou kombinaci strojírenského mistrovství a inovativní technologie firmy Polaris a zároveň bude stále čerpat ze svého odkazu prémiové značky, nezaměnitelného designu a dlouhé bohaté tradice.

„Jsme spokojeni, že jsme se společností Polaris dosáhli dohody. Polaris zužitkuje svou sílu ve vývoji, výrobě i distribuci, a tak dokončí naši misi, do které jsme se pustili v roce 2006 při znovuuvedení značky Indian na trh: a to využít ohromný potenciál značky Indian," vysvětluje Stephen Julius, předseda správní rady společnosti Indian a generální ředitel společnosti Stellican. „Polaris je nejvhodnějším vlastníkem Indian Motorcycle. A tradiční a zvučná značka Indian rozšíří záběr společnosti Polaris a zvýší její konkurenceschopnost na motocyklovém trhu."

Novator Partners LLP je alternativní investiční společnost se základnou v Londýně, kterou založil a vede investor pan Thor Bjorgolfsson. Pan Bjorgolfsson, zanícený motocyklový nadšenec, říká „Po složitějším začátku bylo naším cílem vrátit legendární motocykly Indian zpět do života. Počáteční fáze tohoto projektu je již za námi. Nyní naši partneři ve společnosti Polaris převezmou tento úkol s cílem využít plný potenciál této klasické americké značky."

O společnosti Polaris

Polaris vyvíjí, navrhuje, vyrábí a prodává pro rekreační a užitkové účely terénní vozidla (terénní čtyřkolky a terénní vozidla Polaris RANGER®), sněžné skútry a motocykly Victory. Nově představila i malé elektromobily určené pro provoz na silnici. Roční obrat za rok 2010 dosáhl objemu 1,991 miliard USD.

Polaris je uznávaným vůdčím výrobcem v odvětví sněžných skútrů a jeden z největších světových výrobců terénních vozidel. Motocykly Victory, které se vyrábí od roku 1998, jsou první motocykly po téměř 60 letech vyráběné ze 100% v USA velkou společností. Značka Victory úspěšně zvyšuje svůj podíl na trhu cruiserů a cestovních motocyklů. Polaris zkvalitňuje pocit z jízdy na svých vozidlech také nabídkou široké řady příslušenství, výstroje a náhradních dílů pod značkou Pure Polaris. Společnost Polaris Industries Inc. se obchoduje na newyorské burze pod symbolem „PII" a je zahrnuta v burzovním indexu S&P Mid-Cap 400. Informace o kompletní produktové řadě vozidel, výstroje a příslušenství jsou dostupné u obchodních zastoupení Polaris nebo na internetových stránkách. www.polarisindustries.com.

O společnosti Indian Motorcycle

Společnost Indian, první americký výrobce motocyklů, byla založena v roce 1901. Stala se světovým největším výrobcem motocyklů a na svém kontě má modely, ze kterých se staly celosvětové ikony. V poslední době pokračuje společnost Indian ve výrobě těchto legendárních motocyklů v nižších množstvích. Značka Indian si stále drží svůj věhlas a v povědomí běžných spotřebitelů i motocyklových nadšenců je spojená s motocykly prémiové kvality a silným americkým odkazem. Více informací naleznete na stránkách www.indianmotorcycle.com.

O společnosti Stellican

Stellican je britská společnost, který se specializuje na nákup, revitalizaci a znovuobnovení známých tradičních značek, které zbankrotovaly. V posledních 10 letech je aktivní v oblasti sportovních vozidel. V současné době spravuje fondy, které od roku 2001 mají ve vlastnictví společnost Chris-Craft Corporation, výrobce člunů a jachet prémiové kvality se sídlem v Sarasotě na Floridě. Viz www.chriscraft.com. Před touto transakcí pracoval Stellican pro fondy, které vlastní italskou společnost Riva, vyrábějící luxusní jachty. Kontaktní informace: Stephen Julius: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.stellican.com nebo telefon 941-3029585.

O společnosti Novator

Novator je alternativní investiční firma založená a vedená mezinárodním investorem a podnikatelem Björgólfur Thor Björgólfssonem. Investiční portfolio této společnosti se zaměřuje na následující sektory: telekomunikace, farmaceutický průmysl, informační technologie a obnovitelné zdroje.

 

Naši veteráni

Náhradní díly

INDIAN MOTORCYCLE RIDERS GROUP